týrání zvířat
týrání zvířat
proč přijde tolik zvířat o život kuli srsti??!
Kožichy nosí krásná zvířata a oškliví lidé
Norci se bezradně tlačí na straně své příliš malé klece. V jejich očích je patrný strach. Někteří panicky skáčí do výšky a snaží se dostat z klece. Jiní ztuhle kouší do podlážky, na které se kupí hromada výkalů. Ty se hemží červy... To je scéna, která se i přes protest ochránců zvířat odehrává na většině kožešinových farem v Německu. Nejhorší na tom je, že nošení pravých kožichů se dnes už tolik nekritizuje jako dřív.
Hvězdy jako topmodelka Naomi Campbell, která se dřív zapojovala do petice proti nošení pravých kožešin, se dnes klidně objevuje v norkovém kožichu. Kožešina je na prvním místě módních žebříčků, být šik je prostě nejdůležitější...Tři čtvrtiny ze 40 milionů kožešinových zvířat, která jsou zabita kvůli výrobě kožichů, čepic a rukavic, jsou pěstovány na kožešinových farmách. Jde především o norky, lišky, tchoře, činčily a bobry. Jejich život je krátký: norci jsou zabíjeni ve věku 5-ti měsíců, lišky zhruba v 9-ti. Samičky mohou žít déle, aby se mohli starat o svoje mláďata. Neustálý neklid v příliš malých klecích a strach z chovatelů dohánějí zvířata k šílenství. Buď ztuhle a tiše hryžou klec nebo zběsile pobíhají z jednoho konce do druhého.
Lišky jsou drženy v klecích po čtyřech. Klec má 100x100x100cm . Vězení norků a dalších zvířat jsou ještě menší. Norci, kteří mají klec 90x30x40cm musí stačit pro čtyři kusy. Norci zažívají peklo a mnohdy mrzačí sami sebe. Lišky, které jsou drženy v malém prostoru často začnou požírat sami sebe. Ale velikost klecí není jediný problém. Spousta klecí se nachází na volném prostranství a nejsou tak chráněni před nepřízní počasí. Horko je pro norky, kteří jsou zvyklí na zimu, velkým utrpením. V zimě naopak zvířata přimrznou ke kovovým tyčím klece.
Jejich trápení ale nekončí, ani když je vedou na smrt. Protože farmářům jde jen o kožešinu, volí metody, kdy bude kožešina nejméně poničena. Malá zvířata jsou uzavřena až po dvaceti kusech do malé krabice nebo bedny. Do té je zavedena hadice, ze které proudí horký výfukový plyn z auta. Zvířata se otráví a udusí.Ale jedovatý plyn zvířata občas neusmrtí a tak se někdy stane, že jsou zaživa stahovány z kůže. Větší zvířata, jako třeba lišky, dostanou na tlamu kovový kroužek a do konečníku je jim strčena tyč. Zabije je vývod elektrického proudu. Existuje řada dalších příšerných metod- infekce jedu, zlomení vazu nebo smrt způsobená vysokým tlakem v plynové komoře.
Krása je relativní pojem a již od nepamněti
je známo, že ani ty nejdražší šperky
a kožichy neudělají z ošklivého člověka krásného.
Krása totiž vychází z krásné duše a krásnou duši
mají lidé, kterým bolest ostatních živých
tvorů není lhostejná. Mnoho lidí na světě
už pochopilo, že krása kožichů
je zaplacena bolestí a utrpením zvířat.
Přidejte se k nim.
Marta Kubišová
čestná členka Nadace na ochranu zvířat
Prosím, já nechci umřít jen kvůli mému kožíšku..... :(
Je to krásné vypadat tak uměle, že ??? Dokonale.. ale za jakou cenu ...?????
Líbí se Ti opička ??? Krásná, viď ??.....
A teď??? Už ne, viď a to jen kvůli blbé kosmetice a kožichům ......... že se za sebe nestydíme... :(
| |
K tématu transportů koní jsme vydali nové plakáty velikosti A2. Budeme rádi, pomůžete-li nám s jejich distribucí. Napište článek o transportech zvířat do místních novin. Vzorový článek najdete zde. Napište dopis nebo mail polské ambasádě, polskému ministru zemědělství, předsedovi vlády, italskému velvyslanectví a českému ministru zemědělství a požadujte ukončení vývozu koní. Pokud posíláte dopis, je dobré poslat jej doporučeně-v případě českých úřadů mají povinnost Vám odpovědět. Vzory najdete zde. Určitě se dají dělat mnohé další aktivity, než které napadly nás. Napište nám, jak bojujete proti transportům zvířat Vy! Vaši činnost zveřejníme na těchto stránkách. Můžete tak předávat nápady a zkušenosti ostatním.
| |
INFORMACE Každým rokem je z Polska vyvezeno asi 30 000 koní do Itálie na jatka. Hladoví, žízniví a vyděšení jedou až pět dní. Jejich cesta představuje jeden z nejkrutějších a nejmáně kontrolovaných způsobů transportu živých zvířat. Cesta
Při dodržování platných polských zákonů by mohl být tento obchod okamžitě ukončen. Tyto zákony jsou ale naprosto ignorovány. To potvrzuje i Nejvyšší kontrolní úřad Polska, který taká přiznává, že potvrzení o způsobilosti koní k přepravě jsou u velká část přepravců falšovány a při transportech často dochází k porušování práv zvířat. Polská vláda ale transporty nadále toleruje, protože jsou významným zdrojem peněz do státní pokladny. CEA táž iniciovala petici pro českou vládu, aby česká vláda nesouhlasila s projížděním koní přes naše území a aby zastavila obchod s jatečními koňmi taká v tuzemsku a vývozy do zahraničí. |
Další informace
Všechno podstatná o největším evropskám obchodu s jatečními koňmi
www.viva.org.uk, info@viva.org.uk
www.viva.org.pl
Doufáme, že společně s vámi se nám podaří tyto krutá transporty zastavit.
Děkujeme za jakoukoli pomoc!
Při návštěvě obchodu s kosmetickými výrobky snadno nabudeme dojmu, že nabídka zkrášlujících krémů, parfémů apod. je nekonečná. Desítky výrobců nabízí stovky produktů, které by se měly výrazně lišit. Každý výrobce nás přesvědčuje, že právě jeho výrobek je ten "nejkvalitnější. Jeho složení je revoluční, účinky neuvěřitelné."Vše dělají údajně pro nás, naši krásu a zdraví. Investují do výzkumu, aby docílili optimálního složení a požadovaného účinku. Podobně znějící věty můžete slyšet v televizních reklamách nebo číst na stránkách časopisů. Jakým způsobem se však kosmetika testuje? Snad ne ještě na zvířatech? Nebyly již pokusy na zvířatech v kosmetickém průmyslu zakázány?
Bohužel vás musíme informovat, že drtivá většina kosmetiky se stále na zvířatech testuje! Nejedná se o bezbolestné metody, ale velmi kruté postupy při kterých jsou zvířata vystavena značnému utrpení (více). Testují se především ingredience použité v kosmetických produktech.
| | | |
V České republice je situace poněkud složitější. Je zakázáno jak testování finálních výrobků tak i jejich složek. Problém je v tom, že pokud se určitá ingredience používá nejen v kosmetickém průmyslu, ale má širší použití, na zvířatech se zpravidla testuje. (více).
To však neznamená, že by v ČR prodávaná kosmetika nebyla testována na zvířatech. Opak je pravdou. Naprostá většina kosmetiky nabízené v českých drogeriích na zvířatech otestována byla. Z pohledu ochrany zvířat je zcela lhostejné, zda jsou testovány ingredience nebo finální výrobky.
Je to stále kosmetika vyráběná se značnou dávkou krutosti. Výrobci kosmetiky nemusí tyto pokusy provádět, mají na výběr jiné, spolehlivější a levnější metody. Stovky firem po celém světě jsou schopny vyrábět kosmetiku nejvyšší kvality bez pokusů na zvířatech. Alternativních metod existuje mnoho (více).
Proto jsme se rozhodli, že Vás budeme informovat o skutečné ceně za kosmetické výrobky. K tomuto účelu slouží tato stránka, která je součástí kampaně Za nahrazení pokusů na zvířatech. Přečtete si námi vznášené argumenty a snad budete mít vyšší motivaci pro nákup netestované kosmetiky. Máte na výběr! Vaše rozhodnutí může zastavit nebo naopak prodloužit utrpení zvířat. Řekněte "ne" pokusům na zvířatech, nic vás to nestojí a určitě tím zachráníte život mnoha zvířatům.
Poděkování:
| |
Všem lidem, kteří se na tvorbě kampaně podíleli - aktivistům a aktivistkám, modelkám, maskérům a kadeřníkům. Všem velmi děkujeme.
Fůůůůůůj :(
Nemám slov ...................... :(
A tyto firmy způsobují tohle!:
Všichni kdo můžete si dejte tento článek na svůj web! Nemusíte nikam psát kdo je jeho tvůrce ale hlavní je ten článek né zdroj článku! Takže si skopírujte i tyto závěrečná slova!
Většině z Vás tyto obrázky přijdou nechutné,ale nezavírejte oči před realitou!!!!!To,že Vy máte doma krásné a zdravé zvíře neznamená,že takto netrpí zvířata jiná!!!!!!!Prosím podepisujte petice,nepoužívejte výrobky těchto firem a HLAVNĚ ŠIŘTE TENTO ČLÁNEK DÁL!!!!!!!!!!!!!!
DÁL!!!!!!!!!!!!!!
Je to strašnééé!
Kde a jak se používají pokusná zvířata
|
Desítky miliónů zvířat jsou ročně týrána - (poškozována na mozku, pálena, ozařována, oslepována, střílena, trávena, opařována, trhána, omračována apod.), aby nakonec jejich životy skončili v laboratorních popelnicích jako odpad po zbytečných a nehodnotných pokusech. U mnohých zvířat se před samotným experimentem vyřezávají hlasivky... Pokusná zvířata jsou nejčastěji používána v těchto odvětvích:
Automobilový průmysl používá zvířata pro bezpečnostní zkoušky nových aut. Jsou zkoušeny bezpečnostní pásy, pevnost materiálu a především reakce živého organismu na prudké nárazy při simulované havárii.
Potravinářský průmysl na pokusných zvířatech zkouší různé konzervační přísady, barviva.
Zdravotní výzkumy. Milióny zvířat jsou uměle infikovány lidskými civilizačními nemocemi, které se třeba ani v říši zvířat nevyskytují (třeba syfilis). Zvířata jsou též nucena ke kouření tabákových výrobků, inhalaci alkoholových výparů a omamných látek (drog) proto, aby dokázala to, co už dávno víme.
DEJTE SI TO DO SVÝCH BLOGŮ!!!
Ať každý vidí, co je tato firma zač. To je to nejmenší, co můžete udělat!!!
Věděli jste, že firma Max Factor testuje na zvířatech? Uvědomte si, kolik nevinných zvířat muselo zemřít kvůli všem těm výrobkům. Já jsem zásadně proti testování na zvířatech a pokud jste na tom stejně, tak to nejmenší, co pro ta bezmocná zvířátka můžete udělat, je, že si nebudete tyto výrobky kupovat a vždy se podíváte, jestli daná kosmetika spolupracuje se zvířaty, nebo ne!!!!
Jo ne všechny ty firmy testujou všechno na zvířatech!!!
Takhle by vypadaly ženy, na kterých by se testovala kosmetika, tak jako na zvířatech
Zkopírujte si to prosím do blogu. Je to hnus
Na těchto králíčkách byly testovány různé výrobky (kosmetické a spousty jiných). Dnes už nežijí. Těchto několik králíčků je jen malinká část z miliónů a miliónů zvířat, která trpí, trpěla a budou trpět kvůli testování výrobků na zvířatech.
Pro zvětšení klikněte na obrázek.
A zde jsou jen králíčci...
Chcete vidět víc?? Psi, kočky, potkany, koně, opice a jiná zvířata??
Potom se podívejte sem: ZDE Ale varuji!! Je to jen pro silné žaludky!!
Chcete se těmto výrobkům vyhnout?? Podívejte se sem a poučte se, co kupovat a co NE.
Výrobky testované na zvířatech: ZDE
Výrobky NEtestované na zvířatech: ZDE
PROSÍM. ŠIŘTE TENTO ČLÁNEK PO INTERNETU A POMOZTE ZASTAVIT TOTO NESMYSLNÉ VRAŽDĚNÍ ZVÍŘAT!!!!
Nejsi si tím jistá???? Ale jsi vrah!!! Pokusy na zvířatech je ta nejodpornější věc! Fuj!
Firmy které testují na zvířatech:
Všude jsou zde jen 1druh značky, ale testuje celá firma nivea.
-lepidlo této náplasti se také testuje na malých zvířátkách!
A tyto firmy způsobí:
Všichni kdo můžete si dejte tento článek na svůj web! Nemusíte nikam psát kdo je jeho tvůrce ale hlavní je ten článek né zdroj článku! Takže si skopírujte i tyto závěrečná slova!
Většině z Vás tyto obrázky přijdou nechutné,ale nezavírejte oči před realitou!!!!!To,že Vy máte doma krásné a zdravé zvíře neznamená,že takto netrpí zvířata jiná!!!!!!!Prosím podepisujte petice,nepoužívejte výrobky těchto firem a HLAVNĚ ŠIŘTE TENTO ČLÁNEK DÁL!!!!!!!!!!!!!!
Zamýšlel jsi se někdy nad tím co se s tane s koněm, když je už příliš starý a nemůže běhat?
Nebo jakým postupem se dnes vyrábějí šampony a všechny různé kosmetické doplňky?
Kolik králíků a myší je v laboratořích utrápeno k smrti?
|
Prudce strhnete |
Pěkné vidtě. A takhle to chodí ve všech laboratořích. Toto se dělá jen u králíků, protože jako jediní mají stejně citlivou kůži jako člověk
| |
Ale to není vše |
Proč na ní nevyzkoušet, jestli nově vyrobený šampon
Neštípe do očí?
|
A to už radši nerozvádím co se stane, když se na zvířeti testuje nový prášek nebo jiné věci, které se musí sníst ...
Je vážně nepříjemné popisovat, co se děje v těle zvířete, které tenhle sajrajt spolklo ...
Ateď už jen malý výčet a pár obrázků
Víš, kolik zvířat je denně zabito jen kvůli srsti?
Kolik delfínů je denně chyceno a následně zabito nepozornými rybáři?
A musí k tomu všemu dojít?
Dej si to na svůj blog!!